Advent a Mikulášská nadílka

Kulturní zařízení a Městská knihovna Meziboří přichystali na závěr roku 2017 tradiční výstavu netradičně ozdobených vánočních stromečků. Za opětovnou spolupráci patří velké poděkování: oběma MŠ, třídám ZŠ a jejich p. učitelkám J. Gallové, V. Drábkové, D. Kadlecové, J. Pacinové, D. Šudomové, P. Vopatové, Školní družině, Mateřskému centru Klubíčko, Domovu sociálních služeb, Energii o.p.s., Herdulkám a Creative school. Krásné, jednoduché, zajímavé ozdoby se staly potěšením pro oči spousty návštěvníků, ať při zahájení Adventu s rozsvěcením vánočního stromu, či při Mikulášské nadílce s velkým divadelním představením Kocour v botách. Stromečky bylo možno shlédnout do 21.12. Krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok přejí zaměstnanci KZM a Městské knihovny.Advent3Advent2Advent1

Hvězdné manýry

Dne 6. listopadu se sál Kulturního zařízení města Meziboří opět maximálně naplnil, a to díky divadelní společnosti Háta. Tentokrát k nám herci přijeli s velice povedenou, rychlou a bláznivou fraškou od Michaela McKeevera s názvem Hvězdné manýry.

V komedii excelovali Martin Zounar, Adéla Gondíková, Lukáš Vaculík a další herci.
Smích a obrovský  potlesk diváků svědčil o tom,  že byli nadmíru spokojeni.

Divadelní představení bylo realizováno s podporou Ústeckého kraje. 
                                         Podporil_uk_logo_svisle_zelene_rgb
Hvezdne-manyry

Beseda se spisovatelkou a herečkou Ivankou Devátou

Dne 26.září navštívila Meziboří známá herečka a spisovatelka paní Ivanka Devátá. Pořadatelem besedy se známou osobností byla Městská knihovna Meziboří, která si pro tento účel zapůjčila prostory klubu seniorů.

Téměř dvě hodiny bylo o čem povídat. Paní Ivanka Devátá hovořila o svém životě, knihách a hereckých výkonech. Celým pořadem ji provázel známými skladbami zpěvák italského původu Andrea Andrei. Ačkoliv je paní Ivance Deváté již 81 let, tak stále srší skvělým humorem a životním elánem.

O besedu byl velký zájem a klub se naplnil do posledního místečka.

Ivana Podlenová

Ivanka-devata-foto

Vladimír Hron

Kulturní zařízení města Meziboří připravilo pro občany zábavný pořad s všestranným, jazykově vybaveným moderátorem, showmanem, scénáristou, textařem, ale především výborným zpěvákem Vladimírem Hronem.

Téměř zaplněný sál   si pan Vladimír Hron velice rychle strhnul na svou stranu především hudebními imitacemi.  V pořadu, který  uváděl svým osobitým stylem, zazněly  například známé písně Karla Gotta,  které  nebyly ochuzeny o tradiční gesta a tance zpěváka. Také imitace známých herců například Luďka Soboty, Felixe Holzmanna a jiných známých osobností byly excelentní. A pozor – nic nebyl playback!! 

Závěrečným potleskem ve stoje / standing ovation bylo vyjádřeno vše.

Divadelní představení bylo realizováno s podporou Ústeckého kraje.
                                                     
Vlada-hron

Poplach v pohádkovém lese

Divadelní představení Poplach v pohádkovém lese aneb Začarovaný les bylo mezibořskými diváky z Mateřských školek spolu s 1. - 3. třídami  ZŚ přijato s velkým ohlasem. Aby také ne. Pohádka v choreografii a režii L. Lavičkové a J. Galina je plná tance a skvělých písniček J. Turka, které velice často doprovázel rytmický potlesk z hlediště. A možná i právě ten podpořil všechna zvířátka v lese, která se s pomocí pohádkových draků rozhodla zachránit svůj kdysi krásný les. Autorkou pohádky s ekologickým námětem je J. Galinová.

Někteří z žáků si posléze mohli vyzkoušet hru jak správně třídit odpad.

Poplach-v-pohadkovem-lese

HEXENŠUS aneb klasický manželský trojúhelník

Výtvarná soutěž na téma "ZVÍŘÁTKA"

Jako každým rokem v měsíci květnu se v Kulturním zařízení města Meziboří vyměnila celoroční výstava obrázků malovaných dětmi Mateřských škol a žáky 1. - 3. tříd Základní školy. Loňské téma “Slunce a Měsíc“ vystřídala “Zvířátka“.  Výtvarnice paní J. Ženíšková a paní D. Vaňková vybraly nejzdařilejší malůvky, jejichž autoři pak byli oceněni hezkými cenami. Za MŠ to byli: T. Müller, E. Houšková, M. Macáková, N. Reinlová, A. Praská, V. Kroupa, E. Šumová, E. Gajarská, H. Malá aj. Vrátný. Za 1. - 3. třídy: A. Vosmiková, K. Kučera, K. Schlauchová, D. Urbánek, P. Žihlová, K. Poštová, D. Rohrbach, A. Ulčová, N. Nemetzová a P. Bednár. Oceněny byly i společné práce obou MŠ. Děti pak shlédly pohádku Tři veselá prasátka v podání divadla Minaret.

Děkujeme tak především všem paní učitelkám a jejich dětem a žákům za jejich krásná výtvarná dílka, která budou potěšením pro zraky všech návštěvníků KZM.

_dsc0015_2

Pavel Šafár s CANONEM až do divadla

RUKOJMÍ BEZ RIZIKA

Bubnování v kruhu

14. února se Kulturní zařízení města Meziboří opět po roce “rozbubnovalo“. Přesto, že byl tentokrát tým bubeníků oslaben z důvodu nemoci, na živé a plodné energii programu to nebylo vůbec znát.

Děti z MŠ a ZŠ měly jedinečnou příležitost skutečného bubnování na jeden z vůbec nejstarších hudebních nástrojů - africký buben Djembe a mohly tak pootevřít dvířka k radostné a zároveň uvolňující rytmické tvorbě, a to i v podobě taneční i pěvecké.

První myšlenka tohoto projektu - “myšlenka kruhu jako symbolu spojení a udržení vzniklé energie uvnitř celé skupiny“, trvá již přes deset let a je naplňována nejen v pořadech pro děti, žáky a studenty, ale i na oslavách, večírcích, svatbách, firemních akcích atd.

A my se můžeme už jen těšit na další setkání s těmito skvělými bubeníky Lukášem a Jirkou od Pelhřimova z kraje Vysočina.