První čtení s prvňáčky ZŠ Meziboří

Dne 13. listopadu mezibořská Městská knihovna uvítala letošní nové prvňáčky. Na programu bylo seznámení se s knihovnou, čtení z knihy Jak šli zajíci do školy od Jindřicha Balíka a také spousta povídání, otázek a odpovědí. 

Na závěr návštěvy nechyběl pro děti dárek ve formě bezplatné registrace v knihovně na jeden rok.
Již nyní se těšíme na shledání zase na konci školního roku.
                                                                                                      knihovnice
_dsc0010_4_dsc0003_5

Vernisáž obrazů a výrobků CREATIVE SCHOOL

Kulturní zařízení města Meziboří přivítalo dne 3. října návštěvníky na Vernisáži obrazů a výrobků CREATIVE SCHOOL pod vedením paní Dany Vaňkové. Tvorba paní Vaňkové i dětí a seniorů zklidila velký obdiv. Nádherné obrazy a zajímavé výrobky jsou nainstalovány v Městské knihovně Meziboří a budou k vidění až do března 2019.
Vernisaz-vankova-upraveno_2Vernisaz-vankova-ii_2

Mezibořští prvňáčci v knihovně

Městská knihovna Meziboří opět připravila milé setkání s žáky prvních tříd a jejich paní učitelkami V.Drádkovou a J. Gallovou.
Setkání to bylo radostné, protože děti předvedly svůj veliký pokrok ve čtení, který za svůj první školní rok udělaly!
Každý žák přečetl část textu z připravené knihy od Evy Bešťákové Ježeček Dupálek.
Děti si za své „ První čtetí „ odnesly z knihovny Pamětní listy, malou sladkost a z každé třídy vybrala paní učitelka jednoho žáka, který za celý školní rok udělal největší pokrok ve čtení. Odměnou mu byla pohádková kniha.
Všem malým čtenářům přejeme úspěšné pokračování v dalším školním roce a hezké prázdniny.        
                                                                  Lenka Pecáková
_dsc0003_4
_dsc0006
_dsc0014
                                                                                                          

Květiny a trávy v mezibořské knihovně

Dne 10. dubna  mezibořská knihovna ve spolupráci s amatérskými fotografkami, které si říkají FOTOLADY zahájila veřejnou vernisáží výstavu fotografií.

Výstava nazvaná  “KVĚTINY A TRÁVY“ je aktuálním tématem  s přicházejícím jarem a dále, která žena by neměla ráda květiny :-)

Ženy, které tvoří toto společenství, Soňa Časarová, Blanka Jedličková, Vlaďka Kyselová, Lenka Pavlíková a Jana Ženíšková o sobě říkají, že jsou amatérky, které se neustále vzdělávají.

Výstava bude Městskou knihovnu v Meziboří zdobit až do září 2018 a zájemci  mohou přijít kdykoliv v otvírací době knihovny.

Výstavu fotografií  doplňuje a knihovnu zdobí “Jarní výstava“ Aktivizační dílny a Chráněných dílen Energie o.p.s. a malá výstavka “Vyšívaných obrázků“ p. M. Kocourkové.

Budeme se těšit na vaši návštěvu, knihovnice

Vernisaz-fotolady1Vernisaz-fotolady2

Březen - měsíc čtenářů v Městské knihovně Meziboří

Akce “ Čteme s knihovnou“ se pomalu a jistě stává v naší knihovně každoroční březnovou tradicí, a tak již poněkolikáté se uskutečnilo zajímavé setkání s žáky čtvrtých, šestých a sedmých tříd ZŠ.

Každý z nich představil svou oblíbenou knihu a přečetl vybraný úryvek. U čtvrťáků převládalo téma dobrodružství a dětské fantasy. U starších pak foglarovky, autobiografie, dobrodružství nebo záhady.

Čtení z knih bylo proloženo povídáním na daná témata. Opět jsme se mohli přesvědčit, že tištěná kniha zaujímá u dětí zcela výsostné postavení před knihou elektronickou.

Součástí této celorepublikové akce jsme dále pro žáky pátých, osmých a devátých tříd připravili besedu k 50. výročí okupace Československa 1968 – 2018. Besedu si pro žáky připravila bývalá učitelka paní Alena Machová, která s naší knihovnou velice často spolupracuje. Nejednalo se tedy o odbornou přednášku, ale o besedu naplněnou životní zkušeností z těchto okamžiků. Beseda byla obohacena  soukromými fotografiemi p. Machové.

                                                                                      Lenka Pecáková
_dsc0002
_dsc0003_3
_dsc0009
K1