Mikulášská nadílka s Mrazíkem

Dne  4. prosince uspořádali zaměstnanci Kulturního zařízení města Meziboří mikulášskou nadílku.
Nadílce předcházela pohádka, a protože vánoční čas bez Mrazíka, by nebyl vánoční, volba pohádky byla jasná. Členové Docela velkého divadla z Litvínova předvedli jako vždy profesionální výkon. S tímto divadlem velice často a rádi spolupracujeme. V závěru pohádky byly již všechny děti ve velkém očekávání příchodu Mikuláše, Čerta a Anděla.
Zcela zaplněný sál si s Mikulášem, Čertem a Andělem zazpíval několik krásných českých koled a všechny děti při odchodu dostaly malou sladkou nadílku.
Lenka Pecáková
_dsc0015_3_dsc0019Miki18

Ilustrátor Adolf Dudek opět "řádil„ s dětmi i seniory

Opět po roce zavítal do mezibořského kulturního zařízení ilustrátor dětských knih pan Adolf Dudek. Tentokrát jeho show byla určena těm nejmenším dětičkám.
Přímo před zraky dětí vznikaly na tabuli jednoduché obrázky, které děti aktivně doplňovaly. Celé vystoupení hýřilo barvami a humorem. Děti při něm zapojily všechny smysly a rozvíjely svou fantazii.
V odpoledních hodinách se pan Dudek přesunul do klubu seniorů a také tam bylo veselo. Ukázal všem, kteří v životě běžně nekreslí, že to dokáží také oni.
Lenka Pecáková
_dsc0031_2_dsc0010-1_2_dsc0005_2

Milovat k smrti

V druhé polovině října jsme měli možnost shlédnout divadelní hru / muzikál „Milovat k smrti“
Hlavní postavu strhujícího příběhu o životě Edith Piaf ztvárnila dechberoucím způsobem Světlana Nálepková.

Louskáček a bonbónová víla


S podporou Ústeckého kraje se konala začátkem října další kulturní akce pro děti. Nová hudební pohádka, kterou nastudovali herci z Docela velkého divadla Litvínov s názvem „Louskáček a bonbónová víla“ pojednávala o boji dobra se zlem, o lásce, o zlobě, o přátelství, o odvaze a o kouzlech. Všechny děti, a že jich tu bylo, byly nadšeny a odměnily herce hlasitým potleskem.

Louskacek

 

Vyhodnocení výtvarné soutěže a Pohádka o strašidelném nádraží

Vždy na jaře se  Kulturní zařízení města Meziboří vyzdobí dětskými obrázky. Tentokrát děti MŠ a žáci ZŠ malovali na téma  Pohádka. Výtvarnice Jana Ženíšková a Dana Vaňková svým odborným okem vybraly obrázky, které je nejvíce zaujaly a 14. května předaly dětem ceny.

Poté následovala „ Pohádka o strašidelném nádraží“  pražského divadla Láryfáry, která byla plná písniček, strašení a kouzel . 

«Motto: Život má spoustu kolejí, věř, že ta tvoje je ta správná...»

Všechny krásné obrázky budou po celý rok vystaveny ve vestibulu KZM. Zájemci si je mohou prohlédnout vždy v otvíracích hodinách městské knihovny Meziboří.

Lenka Pecáková

_dsc0003-1
_dsc0004
_dsc0013-1                                                                                                                                                        

Háta opět zavítala na Meziboří

Dne 8.dubna se sál  Kulturního zařízení města Meziboří zaplnil opět do posledního místa. 
Tentokrát jsme  pro naše návštěvníky vybrali komedii režiséra Antonína Procházky 
Klíče na neděli.

Jiskřivě humorná zápletka byla opět ve skvělém hereckém obsazení -  M.Bočanová, V. Limr, I.Andrlová, O.Želenská, J.Šulcová a další.

Další divadelní komedie jsou připraveny na letošní podzimní dny.

Klice-na-nedeli-foto-divadlo

Úča musí pryč


Začátek sezóny zahájilo mezibořské kulturní zařízení dynamickou komedií „ Úča musí pryč! „ v podání pražského divadla Verze.

Komedie s překvapivými dějovými zvraty a brilantním slovním humorem, jež se týkají problému, který snad znají všichni rodiče, totiž základní školy pobavila vyprodaný sál Kulturního zařízení města Meziboří.

Na jevišti excelovali L.Rybová, I.Chmela, J.Janěková ml., D.Prachař, P.Špalková a K.Frejová.


Lenka Pecáková