Ilustrátor Dudek opět na Meziboří

Opět po roce zavítal na Meziboří ilustrátor a malíř dětských knih pan Adolf Dudek.
Tentokrát na jeho show přišli žáci druhých a třetích tříd základní školy.
Děti zažily strhující výklad o základech kreslení, o ilustracích dětských knížek a především se hodinu výborně bavily. Panu ilustrátorovi patří velké poděkování za to, jak úžasně dokáže děti bavit a strhnout je pro svoje představení.

Lenka Pecáková

2-1
1-1

První čtení s prvňáčky ZŠ Meziboří

V pondělí 11. listopadu uvítala mezibořská knihovna letošní nové prvňáčky, a to třídy p. učitelky K. Frőhlichové a p. učitelky Z. Blažkové. Na programu bylo seznámení se s knihovnou, čtení z knihy Zuzany Pospíšilové Příhody veselých prvňáčků a také spousta povídání, otázek a odpovědí. Děti také předvedly,  co se od začátku školního roku naučily. Odměnou od nás dostaly možnost se na 1 rok bezplatně zaregistrovat v knihovně. Budeme se těšit na další shledání se s nimi na konci školního roku.
Lenka Pecáková
1_5

2_3

_dsc0003_6

Fotografická zastavení v mezibořské knihovně

1. října  mezibořská knihovna ve spolupráci s amatérskými fotografkami, které si říkají FOTOLADY  zahájila veřejnou vernisáží výstavu fotografií.

Výstava nazvaná “ Fotografická zastavení “ je protknutá především přírodou.

Ženy, které tvoří toto společenství Soňa Časarová, Blanka Jedličková, Vlaďka Kyselová, Lenka Pavlíková a Jana Ženíšková o sobě říkají, že jsou amatérky, které se neustále vzdělávají.

Výstava bude Městskou knihovnu v Meziboří zdobit až do konce listopadu a zájemci mohou přijít kdykoliv v otvírací době knihovny.

Výstavu fotografií doplňuje a knihovnu zdobí výstava keramiky Aktivizační dílny a Chráněných dílen Energie o.p.s. a malá výstavka “Vyšívaných obrázků zvířátek“ paní Magdaleny Kocourkové.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Fotograficka-zastaveni

Prvňáčci četli knihovně

Po osmi měsících školního roku se mohly knihovnice Městské knihovny Meziboří potěšit opětovnou návštěvou žáků prvních tříd. Prvňáčkové, kteří se začátkem školního roku 2018 přišli seznámit s knihovnou, tentokrát předvedli své čtenářské pokroky.  Každý z nich přečetl část textu z knihy Jak šli zajíci do školy od Jindřicha Balíka. Paní učitelky P. Vopatová a D. Šudomová pomohly při výběru  jednoho žáka, který udělal za školní rok největší pokrok ve čtení. Odměnou mu byla knižní cena.

Všichni malí čtenáři obdrželi Pamětní list a pozvání k návštěvě do knihovny v době prázdnin. Zájem dětí o knihy nás ubezpečil, že získáme další malé nové čtenáře.

Knihovnice
_dsc0007_2  _dsc0013_5_dsc0016_dsc0023_2

Vyhodnocení výtvarné soutěže a Cirkusácká pohádka v KZM Meziboří

V úterý 28. května bylo na dvě stě sedaček sálu Kulturního centra opět obsazeno. Konalo se zde vyhodnocení výtvarné soutěže na téma “CIRKUS“. Děti z mateřských školek a žáci 1. - 3. tříd ZŠ v doprovodu svých paní učitelek se tak dozvěděly, které z té spousty krásných obrázků byly výtvarnicemi paní J. Ženíškovou a paní D. Vaňkovou nakonec vybrány jako ty nejkrásnější. Děti obdržely za svoje krásné obrázky diplomy a dárky. 

Všechny obrázky budou po celý rok vystaveny ve vestibulu KZM. Zájemci si je mohou prohlédnout vždy v otvíracích hodinách městské knihovny Meziboří.

Všechny děti i jejich paní učitelky pak dostaly dárek v podobě pohádky pražského divadla Láryfáry. Pohádka s názvem „Cirkusácká pohádka“ byla z bláznivého cirkusového prostředí plná humoru a písniček.

Lenka Pecáková

_dsc0041
_dsc0049Soutez-cirkus

Vernisáž fotografií a linorytů v mezibořské knihovně

V úterý 2. dubna proběhla v mezibořské knihovně vernisáž ke dvěma výstavám.

První výstavou jsou fotografie Fotoklubu 11.11 ve složení paní R. Menclová, F. Hasse a P. Šafář.  Fotografie jsou na téma Krásy Krušných hor.

Druhá výstava je od rodačky z Meziboří básnířky, fotografky paní Renáty Uhlířové – Hlavničkové, která vystavuje linoryty vč. originálních matric.

Výstavy budou ke shlédnutí, téměř až do konce září 2019.

Knihovnu dále zdobí “Jarní výstava“ od chráněných dílen společnosti ENERGIE o.p.s.

Naše knihovna už dávno neplní pouze funkci knihovny, jako takové.  Ale stalo se z ní místo, kde se lidé scházejí při různých kulturních akcích – vernisáže, výstavy, besedy... Je to místo, které je činitelem soudržnosti. Nabízí lidem to, co potřebují a je otevřeno opravdu všem. Knihovna je kombinací vzdělávání, zábavy a radosti.

Lenka Pecáková
_dsc0006_3_dsc0013_3