Prvňáčci četli knihovně

Po osmi měsících školního roku se mohly knihovnice Městské knihovny Meziboří potěšit opětovnou návštěvou žáků prvních tříd. Prvňáčkové, kteří se začátkem školního roku 2018 přišli seznámit s knihovnou, tentokrát předvedli své čtenářské pokroky.  Každý z nich přečetl část textu z knihy Jak šli zajíci do školy od Jindřicha Balíka. Paní učitelky P. Vopatová a D. Šudomová pomohly při výběru  jednoho žáka, který udělal za školní rok největší pokrok ve čtení. Odměnou mu byla knižní cena.

Všichni malí čtenáři obdrželi Pamětní list a pozvání k návštěvě do knihovny v době prázdnin. Zájem dětí o knihy nás ubezpečil, že získáme další malé nové čtenáře.

Knihovnice
_dsc0007_2  _dsc0013_5_dsc0016_dsc0023_2

Vyhodnocení výtvarné soutěže a Cirkusácká pohádka v KZM Meziboří

V úterý 28. května bylo na dvě stě sedaček sálu Kulturního centra opět obsazeno. Konalo se zde vyhodnocení výtvarné soutěže na téma “CIRKUS“. Děti z mateřských školek a žáci 1. - 3. tříd ZŠ v doprovodu svých paní učitelek se tak dozvěděly, které z té spousty krásných obrázků byly výtvarnicemi paní J. Ženíškovou a paní D. Vaňkovou nakonec vybrány jako ty nejkrásnější. Děti obdržely za svoje krásné obrázky diplomy a dárky. 

Všechny obrázky budou po celý rok vystaveny ve vestibulu KZM. Zájemci si je mohou prohlédnout vždy v otvíracích hodinách městské knihovny Meziboří.

Všechny děti i jejich paní učitelky pak dostaly dárek v podobě pohádky pražského divadla Láryfáry. Pohádka s názvem „Cirkusácká pohádka“ byla z bláznivého cirkusového prostředí plná humoru a písniček.

Lenka Pecáková

_dsc0041
_dsc0049Soutez-cirkus

Vernisáž fotografií a linorytů v mezibořské knihovně

V úterý 2. dubna proběhla v mezibořské knihovně vernisáž ke dvěma výstavám.

První výstavou jsou fotografie Fotoklubu 11.11 ve složení paní R. Menclová, F. Hasse a P. Šafář.  Fotografie jsou na téma Krásy Krušných hor.

Druhá výstava je od rodačky z Meziboří básnířky, fotografky paní Renáty Uhlířové – Hlavničkové, která vystavuje linoryty vč. originálních matric.

Výstavy budou ke shlédnutí, téměř až do konce září 2019.

Knihovnu dále zdobí “Jarní výstava“ od chráněných dílen společnosti ENERGIE o.p.s.

Naše knihovna už dávno neplní pouze funkci knihovny, jako takové.  Ale stalo se z ní místo, kde se lidé scházejí při různých kulturních akcích – vernisáže, výstavy, besedy... Je to místo, které je činitelem soudržnosti. Nabízí lidem to, co potřebují a je otevřeno opravdu všem. Knihovna je kombinací vzdělávání, zábavy a radosti.

Lenka Pecáková
_dsc0006_3_dsc0013_3