Spisovatel a cestovatel v klubu seniorů

Koncem září uspořádala městská knihovna Meziboří besedu se spisovatelem a cestovatelem panem Petrem Nazarovem. Pan Nazarov procestoval několik desítek zemí. V některých z nich i na několik měsíců, či dokonce let zakotvil. K cestování po zemích celého světa postupně přidal i fotografování.

Poutavá beseda na téma Jižní Afrika byla doplněna krásnou videoprojekcí.

Kniha, která vznikla po této cestě je barvitým průvodcem po jihu afrického kontinentu, kde může čtenář najít nejen inspiraci pro své cesty, ale též zde najde mnoho témat k zamyšlení.

Většinu cestopisných z knih pana Nazarova naše knihovna má ve svém fondu.

Beseda byla v této nelehké době velice příjemným odreagováním.

 Lenka Pecáková

Img_20200924_182530_2                                                                                                                      

Březen měsíc knihy v městské knihovně Meziboří

Městská knihovna Meziboří vnímá tuto tradici především jako svátek tištěné knihy, která zůstává nadále nenahraditelným společníkem mnoha lidí.

Akcí “Čteme s knihovnou“ jsme odstartovali měsíc knihy na Meziboří. Již poněkolikáté se uskutečnilo zajímavé setkání s žáky čtvrtých až devátých tříd základní školy.

Z každé třídy se přihlásili dva žáci, kteří představili svou oblíbenou knihu a přečetli vybraný úryvek. U mladších žáků převládalo téma dobrodružství, fantasy, pohádky, ale také naučná literatura. U starších pak scifi, humor, láska, básně, autobiografie…… atd.

Čtení z knih bylo proloženo povídáním na daná témata.

Děti nás opět mile překvapily svými znalostmi a zájmem o knihy.

Tímto jsme krásně odstartovali, ale také zároveň ukončili veškeré plánované akce z důvodu mimořádné situace v ČR.

Pevně doufáme v náhradní termíny kulturních akcí o kterých Vás budeme včas informovat.

 Lenka Pecáková

1_7

1a

1b

Počítačová poradna v městské knihovně Meziboří

Od října 2019 probíhá v učebně městské knihovny Meziboří každé první pondělí v měsíci od 9.00 do 11.00 hod. počítačová poradna.

Vyhledávání informací, práce s e-mailem, televize a rádio, nakupování přes internet, úprava fotografií, tvorba textů a další zajímavé a praktické možnosti využití PC učí a velice trpělivě vysvětluje správce sítě Městského úřadu Meziboří pan Jůlius Šabler.

Pro výuku, která je zdarma jsou k dispozici 4 nové PC Aio HP Intel Core. Kladné hodnocení uživatelů dokládá již zaplněný únorový kurz.

Bližší informace o nových kurzech poskytneme na tel. 476 748 110 nebo přímo v Městské knihovně Meziboří.