Březen měsíc knihy v městské knihovně Meziboří

Městská knihovna Meziboří vnímá tuto tradici především jako svátek tištěné knihy, která zůstává nadále nenahraditelným společníkem mnoha lidí.

Akcí “Čteme s knihovnou“ jsme odstartovali měsíc knihy na Meziboří. Již poněkolikáté se uskutečnilo zajímavé setkání s žáky čtvrtých až devátých tříd základní školy.

Z každé třídy se přihlásili dva žáci, kteří představili svou oblíbenou knihu a přečetli vybraný úryvek. U mladších žáků převládalo téma dobrodružství, fantasy, pohádky, ale také naučná literatura. U starších pak scifi, humor, láska, básně, autobiografie…… atd.

Čtení z knih bylo proloženo povídáním na daná témata.

Děti nás opět mile překvapily svými znalostmi a zájmem o knihy.

Tímto jsme krásně odstartovali, ale také zároveň ukončili veškeré plánované akce z důvodu mimořádné situace v ČR.

Pevně doufáme v náhradní termíny kulturních akcí o kterých Vás budeme včas informovat.

 Lenka Pecáková

1_7

1a

1b

Počítačová poradna v městské knihovně Meziboří

Od října 2019 probíhá v učebně městské knihovny Meziboří každé první pondělí v měsíci od 9.00 do 11.00 hod. počítačová poradna.

Vyhledávání informací, práce s e-mailem, televize a rádio, nakupování přes internet, úprava fotografií, tvorba textů a další zajímavé a praktické možnosti využití PC učí a velice trpělivě vysvětluje správce sítě Městského úřadu Meziboří pan Jůlius Šabler.

Pro výuku, která je zdarma jsou k dispozici 4 nové PC Aio HP Intel Core. Kladné hodnocení uživatelů dokládá již zaplněný únorový kurz.

Bližší informace o nových kurzech poskytneme na tel. 476 748 110 nebo přímo v Městské knihovně Meziboří.