Beseda se spisovatelkou a herečkou Ivankou Devátou 
Nastavení fotogalerie

Kurzy PC od ledna 
Nastavení fotogalerie

Kdo jsou HERDULKY

“Když jsme se před více jak deseti lety začaly scházet v Partnerském spolku Litvínov, žádná z nás netušila, že herdule, paličky a nitě nás zamotají tak, že tato krásná práce krajkářek bude vyplňovat téměř každý náš volný čas.

Jak jsme začínaly - bylo nás asi dvacet, nemůžeme říkat krajkářek, protože některé z nás vůbec neměly ponětí, co se skrývá pod tím krásným pojmem PALIČKOVANÁ KRAJKA. Během těchto deseti let některé členky odešly, některé nové přišly, ale důležité je, že nás krajkování stále baví.
Scházíme se stále pod Partnerským spolkem Litvínov, který pořádal také Krajkářská sympozia, kterých se účastnili i přátelé z Polska a Německa. Na těchto sympoziích, která se konala v Nové Vsi v Horách, na Lesné, v Chomutově a na speciální škole v Litvínově nás navštívila i známá krajkářka paní Iva Prošková a královna paličkářek z Annabergu. Součástí těchto setkání byly i výstavy z prací našich krajkářek.“

Tento výňatek z článku o Herdulkách ještě pokračuje dál. Celý si ho přečíst a zároveň shlédnout krásnou výstavu můžete v Městské knihovně Meziboří.

Na VERNISÁŽ, která se uskuteční v úterý 15. 11. od 16h30 vás srdečně zvou:
Gerta Volná, Jana Ženíšková, Věra Zoubková, Věra Lakomá, Blanka Jedličková, Pavla Salvová, Marcela Dušková, Hanka Kindlová, Hanka Mrázková, Helenka Pilařová, Jarmila Šípková.

Pavel Šafář S CANONEM AŽ DO DIVADLA 
Nastavení fotogalerie

Vladimír Hron 
Nastavení fotogalerie